Gren Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gren ürettiğiniz işlerde takviye olarak kullanacabileneceğiniz plastik, hafif, yumuşak, verevine esneyebilen bir malzemedir. Sert ve yumuşak olarak 2 çeşittir. Yapacağınız ürünün düz veya volanlı durması bile seçeceğiniz grenin bu belirleyici özelliği ile ilgilidir.

Grenleri renklerine göre de tercih edebilirsiniz. Şeffaf, beyaz, krem, siyah ve çeşitli renkleri ve kesilmiş çeşitli (en) cm’leri mevcuttur. 1 paketi 22 mt’dir. Görünürlüğü az ve uygulaması kolay bir ürün olduğu için kullanım yeri çok çeşitlidir. Elde veya makinede dikerek monte edilir. Üzerine rahatlıkla boncuk işleyebilir, plastik malzemeleri silikon aracılığıyla yapıştırabilirsiniz.

Gelinlik ve abiye sektöründe sık kullanılmasının hatta gelinlik malzemesi olarak özdeşleşmesinin sebebi tül, ipek, saten gibi hassas ve ince kumaşlara görünmez bir takviye yapılabilecek hafiflikte ve esneklikte olmasıdır.

Kumaşı dik tutabilme özelliği, kıvrılmasını istemediğiniz detaylara istediğiniz görünümü verecek, istediğiniz ihtişamı almanızı sağlayacaktır. Veya yumuşak gren tercih ederek, kıvrılmasını istediğiniz yere ekleyerek istediğiniz derecede volanı kalıcı olarak verebilir, detayların zerafetini bu şekilde koruyabilirsiniz.

Grenin aynı zamanda esnek ve kırılmaz yapısı da istediğiniz çiçek, kurdela gibi detayları yapıp üzerini kumaşla veya boncuklarla kaplamanız için ideal bir seçenektir. Bu nedenle şapka için kullanım alanı 2. Sıradadır. İngiltere kraliyet seromonisi ve düğünlerinde gördüğünüz o ilginç ve gösterişli şapkaların en önemli yardımcı malzemesi grenlerdir.

Süslemelerde kullanabilir, istediğiniz deseni gren sayesinde boyutlandırabilirsiniz. Kolayca kesilir. Suya dayanıklıdır. Kopmaz veya yıpranmaz. Birlikte kullandığınız kumaşın ömrünü uzatan, dayanıklılığını artıran aynı zamanda haya gücünüzle istediğiniz her yerde kullanılabileceğiniz mükemmel bir takviye malzemesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir